Często zadawane pytania na temat Żłobka i Przedszkola Elfik

Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane nam pytania odnośnie zasad funkcjonowania naszych placówek. Wybierz Przedszkole albo Żłobek i sprawdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Nie ma tego czego szukasz? Odezwij się do nas a odpowiemy osobiście.

zapisz dziecko do elfikakontakt
Czy w przedszkolu organizowane są urodziny dziecka?

Tak, organizujemy dzieciom w przedszkolu urodziny. Tradycją przedszkola jest świętowanie urodzin wzorując się na założeniach pedagogiki M. Montessori. Zazwyczaj dzieci urodzone w podobnym okresie czasowym świętują swoje urodziny w jednym, wyśrodkowanym terminie. W ustalony przez nauczyciela dzień każdy solenizant przynosi pamiątki ze swojego dzieciństwa (np. stare zdjęcia, ubranko z którego już dziecko wyrosło, smoczek, stare zabawki itp.), które przedstawia przed innymi dziećmi z grupy.

Kiedy dziecko może przynosić własne zabawki z domu do przedszkola? Jakie mogą to być zabawki?

Dniem, w którym dzieci mogą przynosić zabawki z domu do przedszkola jest piątek. Prosimy o nie przynoszenie przez dzieci zabawek składanych (zawierających małe elementy np. klocki LEGO) – są one często gubione przez dzieci, a odnalezienie ich nie jest sprawa prostą; zniszczenie (zgubienie) zabawki jest zawsze dla dziecka stresem, dlatego starajmy się wprowadzić zwyczaj wybierania do przedszkola np. maskotki.

Jak ubrać dziecko do przedszkola?

Dziecko powinno posiadać wygodne kapcie (takie, które z łatwością będzie umiało samo założyć) oraz ubranie nie krępujące jego ruchów, ubranie na zmianę. Bardzo prosimy by ubiór wierzchni dzieci dostosowywać do warunków pogodowych danego dnia i pory roku, ponieważ gdy tylko pozwala na to pogoda staramy się codziennie wychodzić na dwór, chociażby na krótki spacer.

Chcę porozmawiać z wychowawcą mojego dziecka, kiedy mogę to zrobić?

Na konsultacje z nauczycielami prosimy umawiać się indywidualnie z danym nauczycielem, który na pewno postara się znaleźć czas na rozmowę z rodzicem w dogodnym dla niego terminie. Prosimy o nie wywoływanie nauczyciela z sali w trakcie gdy przebywa on z dziećmi oraz nie zatrzymywanie go w drzwiach długą rozmową. Nauczyciel ma wówczas pod opieką dzieci i jest odpowiedzialny za ich bezpieczeństwo.

Dziecko wraca po chorobie jednak zażywa jeszcze lekarstwa. Czy mogę prosić o podanie lekarstwa w przedszkolu?

Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie zdrowe dzieci, dlatego też nie ma możliwości podawania jakichkolwiek leków przez nauczycielki, nawet na wyraźne prośby rodziców.

W jakich godzinach otwarte jest przedszkole?

Przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.00.

Kiedy przedszkole jest zamknięte?

Przedszkole zamknięte jest w soboty i niedziele oraz święta i wszystkie inne dni ustawowo wolne od pracy. Przedszkole pracuje przez cały rok szkolny z wyjątkiem 2 tygodniowej przerwy wakacyjnej, kiedy prowadzona jest inwentaryzacja oraz prace remontowe. Dodatkowo dyrektor przedszkola, zgodnie z regulaminem i kalendarzem na nowy rok szkolny, może ustanowić dni dodatkowo wolne od pracy i przedstawia je podczas pierwszego zebrania organizacyjnego we wrześniu.

Kto może odbierać dziecko z przedszkola?

Dziecko z przedszkola mogą odbierać rodzice bądź jego prawni opiekunowie lub osoby przez nie upoważnione. Osoby upoważnione do odbierania dziecka z przedszkola powinny zostać wpisane przez rodziców (prawnych opiekunów) na formularzu upoważnienia odbioru dziecka; osoba odbierająca dziecko musi posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości.

Dziecko będzie nieobecne w przedszkolu – w jaki sposób to zgłosić?

Prosimy o zgłaszanie nam nieobecności dziecka najpóźniej danego dnia do godz.7:30 poprzez zaznaczenie nieobecności w Inforodzicu, logując się w zakładce Strefa Rodzica na naszej stronie internetowej elfik.edu.pl lub bezpośrednio na stronie elfik.inforodzic.pl. Zgłoszenie nieobecności dziecka z dietą: prosimy o zgłaszanie nam nieobecności dziecka najpóźniej danego dnia do godz. 7:30 lub drogą telefoniczną (793006331- przedszkole Elfik - ul. Żywiecka, 793000404 - żłobek i przedszkole Elfik 2 ul. Zana).

Dziecko jest trochę przeziębione lecz nic poważnego się nie dzieje, czy mogę przyprowadzić je do przedszkola?

Dzieci, które są przeziębione, z gorączką, katarem, nie będą przyjmowane do przedszkola ze względu na możliwość zarażania innych dzieci; rodzice dzieci powracających do przedszkola po chorobie, proszeni są o przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia dziecka i braku przeciwwskazań do uczęszczania do przedszkola. Dzieci powracające do przedszkola po chorobie uważamy za zdrowe i nie widzimy potrzeby pozostawiania go w sali podczas, gdy jego grupa wychodzi na spacer.

Pytanie 1

Vitae congue eu consequat ac felis placerat vestibulum lectus mauris ultrices. Cursus sit amet dictum sit amet justo donec enim diam porttitor lacus luctus accumsan tortor posuere.

pytanie 2

Vitae congue eu consequat ac felis placerat vestibulum lectus mauris ultrices. Cursus sit amet dictum sit amet justo donec enim diam porttitor lacus luctus accumsan tortor posuere.

pytanie 3

Vitae congue eu consequat ac felis placerat vestibulum lectus mauris ultrices. Cursus sit amet dictum sit amet justo donec enim diam porttitor lacus luctus accumsan tortor posuere.

ul. Zana

793 000 404

ul. Żywiecka

793 006 331
informacje
AktualnościWarto wiedziećRegulaminPolityka Prywatności
zajęcia
Żłobek ZanaPrzedszkole ZanaPrzedszkole Żywiecka
O nas
Misja i wartościKadra
ELFIK

Niepubliczne przedszkole i żłobek Elfik A. Kędzierska, E. Gryglicka

kontakt